spot_img

Kvôli deťom som sa presťahovala za exmanželom a jeho milenkou. Trpíme obidve

Nájsť s bývalým partnerom spoločnú reč nebýva ľahké. Zradu a poníženie je ťažké prehryznúť. Avšak keď ide o deti, je na čase odložiť hrdosť. Presne to urobila aj mamička päťročných dvojčiat.
Cítila nenávisť. Nechápala, ako k niečomu takému mohlo vôbec dôjsť. Dala Ondrejovi (46) dvoch synov, starala sa rodinu, ani v posteli sa nemohol sťažovať. Celkovo by povedala, že im to klape. A on si príde s tým, že sa zamiloval inde. Že ju opúšťa. Povedala mu veľa škaredých slov a poslala ho za ňou. Za tou cúrou, čo jej nie je ľúto brať rodine otca. Odišiel a už sa do ich spoločného bytu nevrátil. Začal žiť s ňou. A chcel so sebou aj deti. Do striedavej starostlivosti.

Nenávisť vystriedal rozum

„V prvý moment som si povedala, že o nich budem bojovať. On bol neverný, on nás opustil, tak nech si ťahá a už nás neotravuje. Lenže časom sa mi to rozležalo v hlave. Chalani svojho otca zbožňujú, nejde tu len o mňa a moje city. Na striedavú starostlivosť som preto Ondrovi prikývla. Aj keď pre mňa bolo nepredstaviteľné, že ich pri sebe nebudem mať každý deň,“ zveruje sa Petra. Našťastie to osud, alebo náhoda zariadila inak.

V dome, kde Petřin bývalý manžel žil so svojou novou priateľkou, bol na prenájom susedný byt. Ponúkol jej, že by sa tam mohla so synmi presťahovať, čím by sa mnoho vecí vyriešilo. „Desne sa to vo mne pralo. Áno, bolo to riešenie, ako vidieť deti každý deň. Ale na druhú stranu, videla by som sa denne aj s tou jeho nádherou. To mi otváralo kudla vo vrecku. Nakoniec som sa opäť dokázala nejako zabudnúť a dať prednosť deťom. Tie boli zo sťahovania za otcom nadšené,“ priznáva Petra.

Nadšená nie je ani jedna z nás

Dnes žije v tesnom susedstve so ženou, ktorá jej zničila manželstvo. Dokonca si nechali urobiť aj spoločný vchod, aby deti mohli prebiehať od matky k otcovi, kedykoľvek sa im zachce. Na prvý pohľad sú všetci spokojní. „V skutočnosti je to pre mňa peklo. Ondru stále milujem, ju nenávidím. Aj na nej je ale vidieť, že by ma tu radšej nemala. Hoci sa snaží nedávať nevraživosť najavo. Tak napríklad sa to medzi nami všetkými časom porovná,“ dúfa Petra.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články