spot_img

Výhody multi-split klimatizácie

Inštalácia klimatizácie je cenovo výhodné riešenie na zlepšenie pohodlia vášho pobytu v interiéri. Takéto zariadenie je vhodné nielen do obytných, ale aj komerčných priestorov a má množstvo výhod.

Inštalácia multi split klimatizácie rieši problém chladenia a vykurovania miestností a pozostáva z vonkajšieho a vnútorného bloku. Inštaláciou viacerých jednotiek môžete zvýšiť efektivitu celého systému a ušetriť peniaze!

Multi-split klimatizácia Vivax je vďaka svojim výhodám účinnejšia ako iné. Klimatizácia Vivax poskytujete množstvo výhod, ako napríklad:

kompaktnosť – optimálne riešenie pre objekty, kde nie je možné inštalovať niekoľko vonkajších jednotiek;

všestrannosť – systém je navrhnutý tak, že je možné pripojiť niekoľko vnútorných modulov rôznych typov: podlahový-stropný, stenový, kanálový alebo kazetový;

hospodárnosť – multi-split klimatizačné zariadenie spotrebuje oveľa menej energie ako bežné systémy a na vytvorenie optimálnej mikroklímy nepotrebuje pracovať ani všetky vnútorné jednotky;

pohodlie nastavenia – každá vnútorná jednotka má ovládací panel, preto je možné v samostatných miestnostiach nastaviť potrebnú teplotu;

nízka hladina hluku – jedna vonkajšia jednotka bude pracovať tichšie ako niekoľko zapnutých súčasne;

praktickosť a jednoduchosť údržby – keďže systém má len jednu vonkajšiu jednotku, údržba systému bude jednoduchšia.

Multi-split klimatizácie sú multifunkčné. Okrem vytvárania optimálnej mikroklímy umožňujú kontrolovať filtráciu vzduchu. Klimatizácia má hrubé vzduchové filtre, ktoré zachytávajú veľké častice a filtre na jemnejšie čistenie – napríklad toxické zlúčeniny, aby sa zbavili pachov. Nechýbajú ani multi-split klimatizácie s ionizátormi vzduchu a najnovšie antialergické, plazmové čistiace moduly.

Takéto klimatické zariadenia by sa mali používať na vykurovanie aj chladenie akéhokoľvek priestoru. Hlavná vec je správne vypočítať výkon klimatizácie a oblasť klimatizácie: vnútorné jednotky musia zodpovedať ploche miestnosti. Aby fungovali efektívne, musíte určiť výkon vonkajšej jednotky. Na ochladenie 10 m2 priestoru je v priemere potrebný jeden kilowatt výkonu. Kompresor vonkajšej jednotky prečerpáva chladivo po celej dĺžke trasy, preto musí byť aj jeho výkon vysoký.

Správnym výberom a inštaláciou multi-split systému môžete získať efektívne klimatické zariadenie na vytvorenie príjemnej atmosféry v miestnosti!

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články