spot_img

Doprajte vašim zošúchaným schodom nový náter

Schody sú povrchom, ktorý je denne namáhaný. Aj pri pravidelnej starostlivosti sa tak môže stať, že sa na nich časom objavia stopy používania. Pri drevených schodoch však postačí čerstvý náter a budú opäť ako nové.

Odstránenie pôvodného náteru

Renovácia schodov je proces, ktorý zvládnete aj sami bez pomoci profesionálov. Začať by ste mali odstránením povrchového náteru a menších škrabancov. Keďže ide pravdepodobne o väčšiu plochu, odporúčame siahnuť po elektrickej brúske, ktorá vám prácu urýchli a uľahčí. Ešte pred samotným brúsením môžete odložiť alebo zakryť nábytok, ktorý by sa počas brúsenia mohol zaprášiť. Ak máte hotovo, prichádza na rad odstránenie prachu a iných nečistôt, ktoré na povrchu zostali po brúsení. Schody povysávajte a očistite. Ak na drevenom povrchu zbadáte hlbokú ryhu je potrebná oprava dreva pomocou špeciálneho tmelu. V tomto prípade postupujte podľa pokynov na obale a na záver nechajte tmel dôkladne zaschnúť. Prebytočného tmelu sa môžete zbaviť brúsnym papierom.

Nový náter

Nový náter aplikujte vždy na čistý a suchý povrch. Pri tomto kroku máte na výber hneď z niekoľkých možností. Drevo môžete natrieť lazúrou, ktorá preniká hlboko do jeho štruktúry a jemne ho sfarbuje. Drevo ošetrené lazúrou je chránené proti vlhkosti aj UV žiareniu a zanecháva si svoju prirodzenú kresbu. Inou možnosťou je olej, ktorý ponecháva drevu jeho pôvodnú farbu, chráni ho pred znehodnotením vlhkosťou a predlžuje jeho životnosť.

Lakový náter vytvára na povrchu dreva lesklý ochranný film a rovnako ako vyššie menované, tak aj lak chráni drevo pred vlhkosťou. Nevýhodou je, že ochranný film môže po istom čase začať praskať a jeho lokálna oprava nie je možná. Poslednou alternatívou, ktorá je navyše šetrná k životnému prostrediu, je vosk na drevo.

Renovácia drevných povrchov a oprava nábytku nemusí byť pre každého, a preto sa neváhajte obrátiť na profesionálov.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články