spot_img

Najobľúbenejšie CAD programy v roku 2022

Niektoré z najlepších softvérových programov súčasnosti sa zameriavajú na kreatívne skúmanie dizajnu a 3D vykresľovanie, zatiaľ čo iné sa používajú na mechanickú analýzu pomocou výkonných simulačných nástrojov. Niektoré sa zameriavajú na konkrétne odvetvia a iné majú špecifické nástroje. V tomto článku sa pozrieme na najobľúbenejšie CAD programy v roku 2022.

AutoCAD pre architektov

AutoCAD je štandardný program, ktorý mnohí architekti používajú na navrhovanie náčrtov, výkresov, plánov, konštrukcií a dielov, ktoré musia spĺňať určité parametre požadované zákazníkmi.

AutoCAD je navyše všestranný program, ktorý vám umožňuje vyvíjať projekty architektonického, priemyselného, ​​strojárskeho, grafického a inžinierskeho charakteru. Vďaka možnosti prezerania návrhov v 2D CAD a 3D je AutoCAD jedným z popredných programov digitálneho dizajnu na trhu.

AutoCAD alternatíva – AutoCAD LT

AutoCAD LT je v podstate solídny návrhový balík, ale o niečo obmedzenejší ako jeho menovec. Má všetky základné funkcie, ako sú palety nástrojov, externé referencie a 2D tlač/kreslenie. Pracuje s vrstvami a môžete vytvárať a upravovať bloky, používať súbory PDF ako podklady a nahrávať dokumenty do aplikácie AutoCAD WS na zobrazenie v mobilných zariadeniach.

Verzia LT však nemá špecializované nástroje ako plná verzia AutoCADu. Funkcie 3D modelovania a vizualizácie môžu pre podniky znamenať najväčší rozdiel. Ak hľadáte 3D modelovanie, mali by ste použiť plnú verziu. V aplikácii AutoCAD LT môžete otvárať a prezerať 3D modely vytvorené v aplikácii AutoCAD, ale nemôžete vytvárať nové modely ani ich upravovať, okrem ich presúvania, kopírovania alebo odstraňovania.

Autodesk Revit pre inžinierov a architektov

Autodesk Revit je inteligentný návrhový softvér na modelovanie BIM pre architektúru a inžinierstvo, ktorý uľahčuje projektové úlohy a pracovné procesy. Najcharakteristickejšou vlastnosťou tohto softvéru je, že všetko sa modeluje pomocou inteligentných objektov a získava sa v 3D za chodu, keď sa projekt vyvíja od prízemia až po horné poschodia.

Revit vám umožňuje virtuálne stavať v 3D – modelovanie BIM. Okrem toho, v prípade akejkoľvek zmeny projektu má Revit schopnosť automaticky koordinovať zobrazenie poslednej verzie, na ktorej ste pracovali, bez toho, aby zmeny ovplyvnili celý proces, čo urýchľuje čas práce a minimalizuje riziko chýb počas realizácie projektu.

Fusion 360 pre návrhárov

Fusion 360 vám pomôže oživiť váš nápad v 3D zobrazení. Či už ste študent alebo profesionál, softvér CAD je určený pre každého, kto potrebuje uviesť svoje výrobky na trh.

V tomto programe môžete začať vytvárať a upravovať náčrty pomocou rozmerov, obmedzení a ďalších prvkov. Pridajte materiály podľa svojich požiadaviek na priame modelovanie alebo pokračujte modelovaním povrchu pre komplexné výrobky.

Keď máte produkt pripravený, vyberte si modelovanie siete a analyzujte jej pohyb. Výrobný proces môžete nakonfigurovať aj pridaním konečného produktu do rozhrania. Nakonfigurujte si frézovaciu operáciu podľa vlastného výberu a zistite, ako môžete vyrobiť svoj výrobok zo surovín.

Okrem toho môžete pridať elektronickú inteligenciu prostredníctvom rozvrhnutia plošných spojov, možností smerovania a návrhu schém. Nájdete tu aj funkcie, ako je správa údajov, spolupráca, aditívna výroba, simulácia, rozšírenia a ďalšie.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články