spot_img

Vieme, ako si poradíte s popraskanou koženou sedačkou

Predchádzajte poškodeniu

Správna a pravidelná starostlivosť o koženú sedačku dokáže predĺžiť jej životnosť a zachovať pôvodný vzhľad jej povrchu. Aby ste predchádzali vzniku škrabancov a prasklín, je potrebné pristupovať zodpovedne nielen k jej ošetrovaniu, ale aj čisteniu. Základom je používanie špeciálnych čistiacich prostriedkov určených výhradne na čistenie kože. V opačnom prípade riskujete vysušenie povrchu sedačky a vznik prasklín. Pri nesprávnom čistení môže koža časom stratiť svoju pôvodnú farbu.

Pri čistení tiež nezabúdajte používať jemné handričky alebo kefky s jemnými štetinami, ktoré kožený povrch nepoškodia. Na ošetrenie sedačky aplikujte špeciálne ochranné vosky a impregnáciu. Pred použitím sa vždy uistite, že sú tieto prípravky vhodné pre váš typ sedačky a postupujte podľa pokynov na obale.

Oprava popraskanej kože

Aj napriek pravidelnej starostlivosti môže pri bežnom používaní dôjsť k mechanickým poškodeniam, ktoré by ste nemali ignorovať. Aj drobné praskliny a škrabance sa môžu časom zväčšovať a znehodnotiť povrch sedačky.

Oprava kože nie je náročný proces a pokojne ho zvládnete aj sami. Pred opravou je potrebné šetrne očistiť a odmastiť povrch sedačky. Sada na opravu kože často obsahuje aj špeciálny prípravok na odmastenie poškodeného povrchu.

Ak je sedačka čistá a suchá, môžete sa pustiť do opravy nedokonalostí. Potrebovať budete tmelové lepidlo, prípadne iný prostriedok na vyplnenie prasklín. Opatrne naneste spomínaný prostriedok všade tam, kde je to potrebné a nechajte ho dôkladne zaschnúť. Prebytočné lepidlo potom odstráňte leštičkou a pretrite farbou. Sada na opravu kože obsahuje hneď niekoľko farieb, s pomocou ktorých si dokážete namiešať ten správny odtieň, ktorý by korešpondoval s farbou vašej sedačky. Aby ste si boli istí, otestujte farbu na menej viditeľnom mieste a až následne ňou pretrite opravované miesto. Po vyschnutí farby povrch ešte ošetrite a máte hotovo.

V prípade, že sa vám zdá proces opravy poškodenej sedačky zložitý, neváhajte ho zveriť do rúk profesionálom. Na odborníkov môžete nechať aj dôkladné čistenie koženej sedačky.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články