spot_img

5 tipov pri zariaďovaní reštaurácie

Dobré jedlo, hoci je hlavným lákadlom vašej reštaurácie, nie je jediná vec, ktorá vám môže pomôcť získať zákazníkov. Spôsob, akým navrhnete a zariadite svoje priestory je tiež veľmi dôležitý. Dizajn vašej prevádzky nielen vytvorí príjemnú atmosféru, ale tiež podporí váš marketing.

  1. Čistota je základom

Ten najlepší prvý dojem urobí dokonalá čistota vašich priestorov. Tá je v gastro priemysle nevyhnutná, takže by ste si mali byť istí, že váš podnik má všetko potrebné vybavenie na čistenie. Rôzne reštaurácie môžu vyžadovať iné čistiace prostriedky, v závislosti od toho, aké spotrebiče a podlahy majú. Vyhýbajte sa však chemikáliám, pretože majú nepriaznivý vplyv na ľudský organizmus a životné prostredie. Znečisťujú tiež vodné toky, ovzdušie a sú škodlivé aj pre zvieratá a rastliny. Kvôli bezpečnosti vašich zamestnancov a zákazníkov si vždy vyberajte ekologické čistiace prostriedky typu ECOLAB. Prípravky ECOLAB sú vyrobené z prírodných zložiek, ktoré sú bezpečné pre všetkých. Sú zároveň rovnako účinné ako klasické čistiace prostriedky. Rýchlo a dôkladne odstránia všetky mastné usadeniny a pripálené zvyšky.

  1. Špičkové vybavenie

Jednou z dôležitých súčastí zariaďovania reštaurácie je vytvorenie zoznamu kuchynského vybavenia, ktoré odráža potreby vašej prevádzky. Vybavenie reštaurácie pomáha zabezpečiť, aby váš tím mohol neustále pripravovať, variť, piecť, umývať a vo všeobecnosti vykonávať všetky kulinárske činnosti. Potrebovať budete kvalitnú rúru, konvektor, sporák, pec, kuchynské roboty, mikrovlnnú rúru, prípadne gril. Základom je svoje spotrebiče udržiavať v čistote, a to pomocou účinných prostriedkov. Odmasťovač za studena Well Done vyčistí aj zažratú špinu zo sporákov, riadu a rúr z nehrdzavejúcej ocele. Jeho používanie je jednoduché, prípravok stačí naniesť na plochu, rozotrieť a nechať pôsobiť 3 minúty. Potom už len utriete vlhkou handrou a umyjete vodou. Na veľmi znečistené plochy tento postup zopakujte.

  1. Obaly na jedlo

Dopyt po donáške potravín domov prudko narastá, preto sa každá reštaurácia musí zásobiť obalovým materiálom. Potrebovať budete papierové poháriky, misky na polievku, krabice na pizzu či jednorazový príbor. Objednajte si aj menu boxy a nezabudnite na papierové tašky.  Obalové materiály vyberajte v závislosti od ponuky vášho jedla. Aby ste na nič nezabudli, urobte si zoznam. Najvýhodnejšie je nakúpiť všetko na jednom mieste. Skúste využiť širokú ponuku výrobkovWimex, medzi ktorými nájdete aj veľa ekologických obalov. Tie preberajú trend vo svete gastra. Používanie a podpora eko produktov zníži vaše režijné náklady a vaša prevádzka získa status ekologicky zodpovednej reštaurácie.

  1. Koncept, štýl, téma

Ak reštuaráciu ešte nemáte, začnite od nápadu. Koncepty vášho dizajnu môžu siahať od klasických až po hipsterské, alebo môžu obsahovať jedinečnú tému, ako je napríklad reštaurácia s filmovou tematikou. Váš koncept by mal zahŕňať štýl jedla, ktorý budete podávať, spôsob obsluhy a zariadenie interiéru vašej reštaurácie. Pozorne vyberajte aj farby, pretože sú mimoriadne účinné pri sprostredkovaní emócií. Najlepšie farby pre reštaurácie sú odtiene červenej, hnedej, zelenej, oranžovej, žltej, modrej a fialovej. Luxusnému dizajnu reštaurácie prospejú teplé zemité tóny. Pokiaľ ide o dizajn veľmi malej reštaurácie, použite bielu, aby miesto pôsobilo opticky väčšie. Ak hľadáte najlepšiu farbu, červená je víťaz, pretože vyvoláva pocit hladu.

  1. Nábytok a osvetlenie

Jednou z hlavných otázok pri navrhovaní reštaurácie je, ako ju plánujete osvetliť. Svetlo dokáže navodiť atmosféru tak, ako to nedokáže nič iné. Ak chcete romantiku, pridajte sviečky. Dizajnu menšej reštaurácie môže prospieť slabé osvetlenie, ktoré prispieva k uvoľnenej a intímnej atmosfére. Osvetlenie by malo zahŕňať kombináciu elektrického a prirodzeného svetla. Dôležité sú správne farby svetla, pretože ovplyvňujú náladu a emócie. Uistite sa, že svetlá je možné nastaviť tak, aby zodpovedali priestoru a dennej dobe. Tajomstvom pri zariaďovaní nábytkom je nájsť rovnováhu medzi najtrendovejším dizajnom a funkčnosťou. Vyberte také kúsky, ktoré budú inšpirovať vašich hostí, aby sa odfotili a pochválili vašou reštauráciou, a zároveň im umožnia cítiť sa dostatočne pohodlne, aby u vás strávili čo najviac času.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články