spot_img

Na čom by ste mali trvať pri prenájme kancelárie

Kancelársky priestor je rozšírením vašej firemnej identity a jej imidžu. Nájsť vhodné kancelárie na prenájom je však veľmi zodpovedná úloha. Ak konečne objavíte vysnívané miesto, ešte pred samotným podpísaním zmluvy, by ste mali trvať na niekoľkých požiadavkách.

Viete, za čo platíte?

Ak zvažujete prenájom kancelárskych priestorov, je na mieste varovanie pred skrytými výdavkami. Neponárajte sa do procesu bez toho, aby ste mali jasnú predstavu o tom, čo si vaša firma môže dovoliť. Nastavte si „cenové mantinely“, aby ste zabránili prekročeniu rozpočtu. Pri výpočte celkových nákladov na prenájom, zvážte aj všetky budúce náklady. Sú to napríklad poplatky za Wi-Fi, údržbu, opravy, príplatky za ďalší nábytok a podobne. Pred podpisom zmluvy preto požiadajte o zoznam všetkých poplatkov, ktoré sa môžu počas trvania prenájmu objaviť. Je potrebné ich započítať do celkových nákladov a zistiť, či je váš rozpočet dostačujúci. Kancelárie Bratislava ponúkajú svojim klientom všetky spomínané služby už v cene nájmu. Priestory sú moderne zariadené, servisované, s rýchlym a zabezpečeným Wi-Fi pripojením. K dispozícii sú zasadačky, recepcia, upratovacie služby a spoločná, plne vybavená kuchynka. Prenájom kancelárie so servisom má mnoho výhod. Ušetrený čas a financie môžete venovať vašej spoločnosti a rozvoju podnikania. 

Flexibilita je vítaná

Ešte pred uzavretím zmluvy je dobré vedieť, či sa zaviažete k dlhodobému alebo krátkodobému prenájmu. Pri prenájme kancelárskych priestorov venujte preto zvýšenú pozornosť dĺžke nájmu, dátumu, od ktorého sa začína a či existujú možnosti jeho predĺženia. Potreby vašej firmy sa časom menia a môžete sa ocitnúť uväznení v priestore, ktorý je príliš malý, prípadne veľký. Pokúste sa dohodnúť kratšiu dobu prenájmu s možnosťou obnovenia – napríklad dvojročný prenájom s možnosťou predĺženia na ďalšie dva roky, namiesto štvorročného. Qubes Nivy Tower ponúka svojim klientom flexibilný krátkodobý prenájom kancelárskych priestorov rôznych veľkostí, ktoré sa dokážu prispôsobiť potrebám vášho tímu v čase. Nájdete tu ideálne podmienky pre rast a rozšírenie vášho podnikania bez nutnosti sťahovania sa.

Miesto je rozhodujúce

Okrem spomínaných nákladov a dĺžky trvania prenájmu, neupustite ani od požiadaviek na  lokalitu, pretože odráža váš štýl. Musíte sa uistiť, že kancelária bude dostatočne blízko, aby členovia vášho tímu mohli pohodlne dochádzať. Je dôležité, aby vaše priestory boli jednoducho dostupné aj pre klientov, aby vás ľahko našli. Odpovedajte si aj na nasledovné otázky: Je v blízkosti verejná doprava? Má kancelária parkovisko na bicykle? Dá sa v jej okolí dobre najesť alebo zájsť na kávu? To je len niečo z toho, na čo vám odpovedia kancelárie Qubes jasným “áno”. Oceníte predovšetkým ich skvelú polohu, priamo v Nivy Tower. Qubes je súčasťou vznikajúcej mestskej štvrte Nové Nivy, ktorá sa nachádza v centre Bratislavy. Kancelárie poskytujú moderný priestor pre prácu, život, nakupovanie, relax aj cestovanie. Samozrejmosťou je perfektná dopravná dostupnosť, blízkosť MHD a priateľský prístup k cyklistike. Parkovacie miesta na bicykle sú priamo v budove a ako bonus na každom poschodí nájdete aj sprchy.

Trvajte na prehliadke

Či už máte malý alebo veľký podnik, vybrať si z množstva priestorov a nájsť ten ideálny pre váš tím, vám zaberie určitý čas. V ideálnom prípade si urobte prieskum trhu. Nebojte sa požiadať aj o osobné stretnutie. Poznáte to, lepšie je raz vidieť ako… Vytvorte si zoznam miest, ktoré chcete navštíviť a pred konečným rozhodnutím dôkladne skontrolujte každú nehnuteľnosť. Keď prechádzate rôznymi priestormi, môžete si všimnúť, že vaše priority a požiadavky na kanceláriu sa menia. Qubes Nivy Tower môžete kedykoľvek kontaktovať a dohodnúť si obhliadku priestorov, na ktorej upresníte svoje požiadavky a predstavy o ideálnom priestore pre vaše podnikanie.

Vyhnite sa právnym nástrahám

Pred podpisom si nájdite čas a dôkladne si preštudujte celú zmluvu o prenájme. Ak sa nevyznáte v realitách, pravdepodobne narazíte na niektoré neznáme frázy. Veľa potrebných informácií týkajúcich sa prenájmu sa komunikuje v odbornom jazyku, ktorému bežní nájomníci nerozumejú. Neignorujte tieto výrazy. Pýtajte sa, aby ste pochopili všetky podrobnosti zmluvy. Nebojte sa klásť si podmienky, aby ste dostali to, čo chcete a čo potrebuje vaša firma a jej zamestnanci. Ak nie ste ochotní prijať všetky záväzky, dvakrát si rozmyslite, kým zmluvu spečatíte svojím podpisom. Nájomná zmluva, ktorú podpisujete s Qubes Nivy Tower je jasná, transparentná a je v nej presne uvedené, začo klient platí. V prípade otázok dostanete priame odpovede.

Prenájom kancelárie je dôležité a veľké rozhodnutie, pretože priestory sú spravidla jedným z najväčších výdavkov rastúcej spoločnosti. Vyjednanie najlepšieho možného prenájmu vám ušetrí financie, ktoré môžete neskôr investovať na ďalší rozvoj svojho podnikania.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články