spot_img

Ako sa nenechať limitovať svojim obmedzením pri hľadaní práce vysvetľuje 123jobs.sk

Žiť s nejakým obmedzením alebo znevýhodnením je ťažké už samo o sebe, nieto ak kvôli nemu máte ťažkosti s nájdením vhodnej pracovnej pozície. Podľa prieskumov majú až tri štvrtiny ľudí so znevýhodnením strach z toho sa o svojom znevýhodnení zmieniť potenciálnemu zamestnávateľovi, pretože sa boja, že by kvôli tomu mohli čeliť diskriminácii. V súčasnej dobe je veľa možností, ako sa prispôsobiť a mnoho vymožeností, ktoré pomáhajú ľuďom so znevýhodnením žiť normálny život. Niekedy to však vyzerá, ako keby svet práce bol o niekoľko krokov pozadu a nebol na týchto zamestnancov pripravený.

Niekoľko rád pri získavaní práce so znevýhodnením

Prvou radou je, aby ste v rámci odpovede na inzerát prípadne pri vyplňovaní aplikačného formulára svoje znevýhodnenie nespomínali. Ak je to možné, nepriťahujte k nemu zbytočne pozornosť. Pri odpovediach na otázky skúste uviesť skôr situácie zo života, ktoré neukazujú na vaše znevýhodnenie. Na pohovore už môžete byť otvorenejší, a naopak sa to tiež odporúča. V rámci pohovoru svoje znevýhodnenie neschovávajte, buďte otvorení a skúste byť sami sebou. Pokiaľ sa vás váš potenciálny zamestnávateľ bude pýtať na to, ako vás vaše znevýhodnenie ovplyvňuje, nepanikárte. Snažte sa mu ukázať situácie a možnosti, ako toto obmedzenie obísť a za akých podmienok a prispôsobení vás vaše znevýhodnenie nelimituje. Dajte najavo, že môžete byť veľmi schopnými zamestnancami, pokiaľ vám k tomu dá príležitosť. Inzercia práce zadarmo na pracovnom portáli 123jobs.sk je dostupná uchádzačom on-line.

Pár slov na záver

Získať novú prácu, ak sa stretávate s nejakým znevýhodnením, môže byť niekedy oriešok. Ale nevešajte hlavu. Uistite sa, že daná pracovná pozícia, o ktorú sa uchádzate, vám umožní využiť váš potenciál. A že pre vás bude skutočne vhodná. Vaša otvorenosť k zamestnávateľovi a kolegom vám umožní cítiť sa v práci komfortne a dosahovať čo najvyššie úspechy, na ktoré budete môcť byť právom pyšní. Presadiť sa na trhu práce môže byť výzvou, vy to ale zvládnete. Stačí len, aby ste si trochu verili.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články