spot_img

Porovnali sme Atlas VPN Pro s Avira Phantom VPN Free: Ktorú z nich vybrať?

Ktorú z týchto VPN vybrať: Atlas Pro, alebo sa skôr oplatí MalwareBytes Privacy VPN? U oboch VPN sme porovnali parametre, obodovali ich a skóre je 8,2/10 ku 6,8/10.

Test rýchlosti Atlas VPN vs Malwarebytes Privacy VPN, kto vyhral?

Jedným z najdôležitejších parametrov VPN je rýchlosť, platí to aj o Atlas VPN Pro a Malware Bytes VPN.

Prvá menovaná v našom teste dosiahla rýchlosť 181 Mb/s, priemerný download druhej VPN bol 36 Mb/s. AtlasVPN Pro je o 145 Mb/s rýchlejšie oproti Malware Bytes VPN.

O rýchlosti nahrávania dát informuje upload, u Atlas Pro VPN bol 129 Mb/s. MalwareBytes VPN sme namerali hodnoty 34 Mb/s, a teda je o 95 Mb/s pomalší.

Rýchlosť odozvy dosiahla u prvej VPN v priemere 11 ms. Pri druhej Malware Bytes VPN sa nameralo 13 ms. Pre rýchlosť odozvy platí, že nižšia hodnota je výhodnejšia, teda Atlas VPN v porovnaní je o 2 ms lepšie.

Bodové ohodnotenie Atlas VPN Pro vs. MalwareBytes Privacy VPN zatiaľ je 7/10 – 4/10.

Vie Atlas Pro prehrávať filmy z Netflixu?

Rýchlosť downloadu je pre odblokovanie zahraničného Netflixu kľúčová, Atlas Pro VPN to vie. Obvykle stačí spustiť VPN a zvoliť príslušnú krajinu, Malware Bytes Privacy VPN zahraničné Netflix odblokovať má.

Pokiaľ budete mať VPN, môžete odblokovať videá na YouTube, ktoré sú v Česku skryté. Malwarebytes Privacy VPN takú schopnosť zvláda. Druhá z porovnávaných VPNek funkciu odblokovania videí na YouTube zvláda.

Pri výbere VPN sa oplatí pozerať aj na podporu Multi-Hop pripojenia, ochranu DNS a blokovanie malware. Napríklad Atlas Pro VPN poskytuje ochranu pred vyzradením DNS a Malwarebytes Privacy VPN napríklad má whitelist (zaradenie stránok na bielu listinu).

V porovnaní funkcií VPN je výsledok 10/10 x 4/10.

Ako sa darí AtlasVPN Pro v šírke ponuky krajín?

Nedostatočná ponuka serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, Atlas VPN ponúka 700 serverov, v aplikácii Malware Bytes Privacy VPN sme našli celkom 1400 serverov. Prvý z dua tak má o 700 menej .

U VPN sa oplatí sledovať aj počet krajín so servermi, u MalwareBytes Privacy VPN dosahuje počet 36. Porovnávaná VPN ponúka 31, čo je o 19 menej. V tejto disciplíne teda prehráva.

Vždy si skontrolujte počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Atlas Pro zvláda neobmedzene. Malware Bytes VPN povoľuje súčasne pripojiť 5 zariadenia. Celý zoznam parametrov nájdete v článku najlepšie VPN zadarmo.

Aké platformy zvláda AtlasVPN Pro a ktoré podporuje Malware Bytes VPN?

Jedným z prvých parametrov VPN, na ktoré by ste mali pozerať, sú podporované platformy, Atlas Pro VPN podporuje platformu Android a pripojí telefóny s iOS, druhá VPN služba Malware Bytes VPN operačný systém iOS zvláda, zariadenie s Androidom vie bez problémov ochrániť.

Vydávanie informácií o používateľoch sa riadi jurisdikciou, kde má VPN svoje sídlo. AtlasVPN Pro má sídlo v USA. Druhá porovnávaná VPN má pôvodtiež v USA.

Program Atlas Pro VPN nie je v slovenčine, MalwareBytes Privacy VPN slovensky tiež nevie.

V súboji podporovaných platforiem dosiahla Atlas VPN Pro známky 9/10, MalwareBytes VPN má 10/10.

Cena Atlas Pro verzus Malware Bytes Privacy VPN

MalwareBytes Privacy VPN si možno zaobstarať už od 1,67 € mesačne, objednať druhú z VPN si môžete už za 2,2 € mesačne. Hodnotenie VPN za pomer ceny a funkcií je 5/10 pre prvú z porovnávaných VPN a 10/10 pre porovnávanú VPN.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články