spot_img

Pýtate sa ako sa starať o kuchynský robot? My máme odpoveď a užitočné rady.

Kuchynský robot je skvelý pomocník. Avšak nezanedbávajte starostlivosť oň, poradíme vám ako na jeho čistenie a údržbu. Vďaka tomu vám vydrží roky rokúce.

Kuchynský robot je skvelý pomocník, ktorý vám dokáže uľahčiť množstvo práce v kuchyni a ušetriť kopec času. Váš vzácny čas môžete investovať do iných príjemnejších činností ako je varenie či pečenie. Avšak tak ako každý spotrebič, aj kuchynský robot si vyžaduje svoju starostlivosť. Viete akú starostlivosť si vyžadujú kuchynské roboty, aby vám vydržali a slúžili čo najdlhšie?

Samozrejme veľa vecí robíte intuitívne a svoj robot by ste po používaní nenechali špinavý. Avšak každý spotrebič si vyžaduje špeciálne zaobchádzanie a starostlivosť, preto je dobré vedieť, čo zrovna vyžaduje kuchynský robot.

Starostlivosť o kuchynský robot

Či už vlastníte tieto multifunkčné kuchynské spotrebiče dlhé roky alebo ste úplný nováčik vo využívaní kuchynského robota, určite by vás mala zaujímať starostlivosť o tohto šikovného pomocníka. Napriek tomu, že kuchynské roboty si nevyžadujú veľkú mieru pozornosti, so správnou údržbou a starostlivosťou vám vedia slúžiť roky. Najmä, ak už pri kúpe ste siahli po kvalitných kúskoch a značkách ako je napríklad značka Kenwood.

Kvalita sa odrazí aj na výkone, funkčnosti ale aj dlhodobej výdrži. Pozrite sa na niekoľko základných krokov a rád, ktoré by ste mali pravidelne aplikovať.

Čistenie

Po každom použití sa snažte robot dokonale vyčistiť. Na telo robota vám postačí vlhká handrička. Robot s vlhkou alebo aj suchou handrou vyčistite od mastnoty či iných nečistot. Nepoužívajte žiadne agresívne čistiace prostriedky, mohli by ste tak vášmu robotu ublížiť, najmä ak by sa prostriedky dostali do dôležitých súčiastok.

Kvalitné roboty Kenwood disponujú nerezovými misami, v ktorých pripravujete vaše cesto či iné dobroty. Tieto misy sú z kvalitného materiálu a ich povrch je ľahký na údržbu. Môžete ich čistiť pod tečúcou vodou alebo ich šupnite do umývačky riadu. Nemusíte sa báť, že by to neprežili.

Správne používanie

Kenwood prináša naozaj kvalitné produkty, ich čepele a metly, ktoré budete využívať sú z odolných materiálov a pri správnom používaní by sa nemali zničiť. A preto je dôležité, aby ste dbali na to, aby ste používali jednotlivé metly, tak ako sa majú. Nesprávnym používaním by ste ich mohli ľahko zničiť.

Naviac kuchynské roboty Kenwood disponujú bohatým príslušenstvom, preto ak si chcete napríklad nasekať bylinky či drviť ľad je dôležité, aby ste použili správny nadstavec. V prípade, že použijete ten, ktorý na to nie je určený, môžete ho poškodiť.

Čítajte príručku k spotrebiču

Pokiaľ ste tento krok vynechali a hneď ste sa pustili do používania spotrebiču, vráťte sa k nemu. Je dôležité, aby ste poznali originál odporúčania a rady ako sa o váš robot starať. Výrobca predsa najlepšie vie, aké čistiace prostriedky môžete používať, ktoré časti spotrebiča môžu ísť do umývačky riadu a podobne.

Ak sa budete riadiť týmito pokynmi, budete si istý, že o váš robot je postarané tak ako má. A vydrží vám čo najdlhšie.

Či už robot vlastníte roky, len pár mesiacov alebo ešte len zvažujete kúpu kuchynského robota, musíte dbať na to, že kvalita je základ. Čím kvalitnejší spotrebič, tým viac vecí vám uľahčí a zároveň údržba býva jednoduchšia. Možno drahšie no kvalitné kuchynské spotrebiče sú vyrobené z odolnejších materiálov. Ich výkon ale aj výdrž je väčšia a ponúkajú vám širšie spektrum funkcií.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články