spot_img

Urobte niečo pre budúcnosť svojich detí. Dobrým začiatkom sú eko plienky

Životné prostredie sa neustále zhoršuje a vo veľkom k tomu prispieva práve človek. Už len koľko odpadu zvládneme vyprodukovať. Najhorším je ten, ktorý sa nedá recyklovať a proste ide ako nespracovateľný či netriedený na skládky. Naše deti sa rodia do doby odpadu. Poďte niečo zmeniť. Skúste začať tým, že budete používať biologicky odbúrateľné plienky.

Prečo sa nevyrábajú iba plienky, ktoré sa dajú hodiť do kompostu a tam sa rozložia? Pretože je to v dnešnej dobe technologicky nemožné. Ale zatiaľ čo bežné jednorazové plienky nie sú rozložiteľné vôbec, eko plienky to zvládnu aspoň z určitého percenta. A dokonca stále z väčšieho. Musíte si ich však správne vybrať.

Ktoré detské plienky sú ekologicky rozložiteľné?

Vynikajúce sú Moltex plienky. Tie dokážu znížiť negatívny vplyv na životné prostredie o 40 až 50 % podľa veľkosti plienky. V podstate tak za 3 až 3,5 roka, dokiaľ svoje dieťa nezbavíte plienok, vyprodukujete o polovicu menej odpadu. Ak to urobí každý rodič, je vplyv na životné prostredie tak obrovský, že sa o tejto zmene budú raz naše deti či vnuci učiť v učebniciach histórie.

Plienky, ktoré sú zdravšie

Moltex plienky však neponúkajú benefity iba pre životné prostredie, ale aj pre detskú pokožku. Veľmi rýchlo absorbujú kvapaliny a vďaka trojvrstvej sacej vrstve zostáva detský zadoček bezpečne suchým. Vrchná vrstva je pritom vzdušná, aby nedochádzalo k zapareniu ani k podráždeniu citlivej detskej pokožky. Citlivá detská pokožka ocení, že plienky neobsahujú žiadny chlór, prírodný latex ani parfumáciu. Zabránime tak nepríjemným alergickým reakciám. Moltex plienky sa hodia pre novorodencov aj batoľatá. Ide o kvalitný ekologický nemecký výrobok, vďaka ktorému sa nebudete musieť vzdávať komfortu jednorazových plienok, ale ani nemusíte mať výčitky svedomia z ekologickej záťaže, ktorú vďaka nim vyrobíte.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články