spot_img

Netrápte sa s lopatou, minibager vám pomôže aj s výsadbou drevín

Mnohí ľudia považujú minibager za ťažký a výkonný stroj, ktorý využijú iba pri rozsiahlejších stavebných prácach. Ak patríte medzi nich, vyvedieme vás z omylu. Prečítajte si, prečo má minibager miesto aj pri prácach okolo domu a úpravách terénu v záhradách či na menších pozemkoch.

Obratnejší než iné stavebné stroje

Najväčšou výhodou minibagrov je ich obratnosť. Nie sú také ťažkopádne ako veľké stavebné stroje a môžete s nimi manévrovať aj na zastavaných pozemkoch bez obáv, že by ste poškodili steny okolitých stavieb. Vo všeobecnosti platí, že terén trpí menej pod kolesovými než pod pásovými strojmi. Minibager je však k povrchu šetrnejší než veľké stroje, a to vďaka jeho nízkej hmotnosti.

Nižšia hmotnosť, menej robustná konštrukcia a menej výkonná hydraulika sa zase odráža na jeho nízkych prevádzkových nákladoch. To platí nielen pre palivo – minibager potrebuje na prevádzku menšie objemy hydraulického oleja a prevádzkových kvapalín, lacnejšie náhradné diely a má lacnejšiu údržbu než veľké stavebné stroje. Vašich susedov bude určite obťažovať hlukom menej než veľký bager či kolesový rýpadlo-nakladač.

Minibager ako ideálny stroj na malé výkopy

Nižší výkon motora a slabšia hydraulika minibagra si pýta svoju daň v podobe menších pracovných nástrojov, ktoré vykonajú za rovnaký čas menej práce než klasický bager. To však vôbec nevadí, naopak, v mnohých prípadoch je to výhoda.

Úzka lyžica je totiž ideálna na na pokládku inžinierskych sietí (voda, kanalizácia, plyn, elektrina), výkopy na záchytné nádrže, menšie bazény alebo na základy menších stavieb. Využijete ju napr. aj na výkopy základov pre murované ploty, plotové stĺpiky alebo výsadbu či presádzanie stromov, kríkov či iných drevín.

Tip pre vás:

Minibager môžete využiť desiatkami spôsobov vďaka pripojiteľnému príslušenstvu. Svahovacia lyžica vám pomôže zarovnať terén, búracie kladivo a kliešte rozoberú staré stavby, ako keby boli z papiera a drapáky vám pomôžu premiestniť pevné materiály ako rúry, drevo či stavebná oceľ.  

Požičovňa stavebných strojov vám ušetrí tisícky eur

Ceny najlacnejších minibagrov začínajú na vyšších tisíckach eur. To je investícia, ktorú si (aj vďaka výhodnému financovaniu) môže dovoliť aj menšia stavebná firma, pre menšie partie živnostníkov či individuálnych staviteľov je však väčšinou nedosiahnuteľná.

Ak využijete minibager iba niekoľkokrát za sezónu a nechcete ho kupovať, alternatívou pre vás je požičovňa stavebných strojov. Za menej než 100 € na deň získate silného pomocníka, ktorému sa nevyrovná ani 5 párov silných ľudských rúk s krompáčmi a lopatami. Ak si spočítate hodinovú sadzbu všetkých robotníkov, ktorých tento stroj nahradí a porovnáte ho s cenou výpožičky, zistíte, že za jediný deň môžete ušetriť desiatky eur a mať prácu dokončenú za zlomok času.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články