spot_img

Neviete, po ktorej knihe siahnuť? Inšpirujte sa tým, čo teraz frčí medzi českými influenzormi.

Čo pre influencery znamená jeseň? Ktorá kniha je ako stvorená na čítanie v daždivom počasí? Ktoré žánre preferujú? Hviezdičky českého internetu sa podelili so svojimi sledujúcimi o tipy na knihy, a nielen o ne. Poďme si ich predstaviť.
Návrat do minulosti

f1.jpgAneta Chroustová je úspešná česká Youtuberka, ktorá sa venuje móde, kozmetike, cestovaniu či vareniu. Je to skrátka mladá žena, ktorá má šmrnc. Možno by ste do takej slečny netipli, že najradšej má detektívky alebo knihy s ťažkou tematikou druhej svetovej vojny a holokaustu. Podľa jej slov jej tieto knihy ju vždy pripomenú, ako dobre sa v dnešnej dobe máme. Zaujala ju napríklad kniha Dievča v zelenom svetri od Kníh Dobrovský, pretože je iná ako ostatné knihy s touto tematikou. Pod príspevkom s odporúčaním na tento titul sa v komentároch rozvinula zaujímavá diskusia a Anetiny sledujúci si začali medzi sebou odporúčať knihy s podobnou tématikou. Nebude to teda len Aneta, kto k tejto vážnej téme tiahne. Spomínaná kniha Dievča v zelenom svetre rozpráva príbeh židovskej rodiny, ktorá sa naopak do koncentračných táborov nedostala, zato sa musela skrývať v kanáloch bez svetla a okrem iného brániť jedlo pred krysami. Zelený sveter bol akýmsi talizmanom pre vtedy osemročné dievča, ktoré príbeh rozpráva. Knižka prináša čitateľom reálne svedectvo hrôz vtedajšej doby a neskutočný príbeh o živote v kanalizácii.

Napätie do poslednej chvíle

f2.jpg Jeseň má veľmi rada influencerka a herečka Mariana Prachařová. Znamená pre ňu okrem iného zavŕtať sa do postele, čítať si a zapáliť si voňavú sviečku. Za ideálnu knihu do jesenných dní považuje Zoznam hostí. To o Mariane napovedá, že má rada napätie. Kniha totiž čitateľov zavedie na ostrov pri írskom pobreží, kde sa chystá svadba ako zo žurnálu. Všetko je dokonale naplánované – šaty od návrhára, luxusná výslužka, odľahlé miesto či špeciálne whisky. Veci sa začnú odchyľovať od pôvodného plánu, kedy sa na svadbu pripletie žiarlivosť a staré krivdy Zdá sa, že dokonalá svadba je zničená, to však svadobčania ešte netušia, že budú musieť čeliť niečomu oveľa horšiemu. V priebehu veselky je totiž nájdené mŕtve telo. Pokiaľ sa chcete nechať vtiahnuť do napínavého deja, rovnako ako Mariana, navštívte predajne Kníh Dobrovský.

Priateľstvo nadovšetko

Markéta Frank je nielen úspešnou influencerkou a blogerkou, ale aj mamičkou. Na svojom profile sa často venuje móde, cestovaniu alebo každodenným aktivitám. Najmä medzi dámskym publikom sa stáva stále viac obľúbenou. Podľa usmievavých fotiek by človek len ťažko hádal, že ju fascinujú knihy s ťažšou témou židovskej problematiky. O knihe Mojej priateľky z Ravensbrücku sa do popisu vyjadrila, že sa jedná o jeden z najsilnejších románov, ktorý čítala. Titul rozpráva o osudoch štyroch žien, ktoré sú počas 2. svetovej vojny väznené v pracovnom tábore a ich jedinou radosťou a nádejou je priateľstvo. Emócie v tomto silnom príbehu umocňujú aj básne poľskej spisovateľky Grażyny Chrostowskej, ktorá si spomínaným táborom sama prešla.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články