Zima je obdobím, kedy sa častejšie stretávame s infekciou horných dýchacích ciest. Nádcha, zapálené hrdlo, zápal dutín a kašeľ vedia pokaziť plány a znepríjemniť bežný deň. Pre rýchly návrat do zabehnutých koľají majte v domácej lekárničke potrebné lieky a zaraďte tam aj Erdomed.
Erdomed ako liek na ochorenia dýchacích ciest
Liek Erdomed znižuje priľnavosť hlienu v prieduškách, a tým uľahčuje vykašliavanie. Odporúča sa pri liečbe akútnych ochorení horných a dolných dýchacích ciest, ako je nádcha, zápal prínosových dutín, zápal hrtana či zápal priedušiek.
Taktiež je určený ako prevencia zhoršenia ochorenia priedušiek.
Pri týchto ochoreniach sa používa kombinácia viacerých liekov (Erdomed je jedným z nich) a foriem liečby.
Vo vašej lekárni vám radi odporučia účinné voľne predajné lieky na nádchu, zápal prínosových dutín či kašeľ a váš lekár vám predpíše potrebné lieky.
Erdomed sa vyrába vo forme tabliet, prášku na výrobu nápoja, sirupu (pre deti) a zvyčajne sa užíva nezávisle od jedla.
Kto môže užívať Erdomed
Na trhu je niekoľko druhov lieku Erdomed podľa vhodnosti použitia. Niektoré druhy sú určené pre dospelých a deti od 12 rokov a niektoré aj pre mladšie deti.
Nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy.
Pokiaľ máte závažnú poruchu pečene alebo zníženú funkciu obličiek, informujte vášho lekára a zistite si možnosti užívania tohto lieku.
Liek Erdomed a zriedkavé vedľajšie účinky
Ako vedľajšie účinky užívania Erdomedu sa môžu objaviť: bolesť hlavy, začervenanie kože, zmena chuti, prechladnutie, dýchavičnosť, nevoľnosť, vracanie, hnačka, bolesť v hornej časti brucha, žihľavka alebo ekzém.
Ak sa u vás niektorý vyskytne, hneď o tom informujte svojho lekára.
Domáca liečba kašľa
Liečbu zápalov dýchacích ciest podporíte aj domácou liečbou. Dostatočný pitný režim, bylinkové čaje, cibuľový čaj, zvýšený príjem vitamínu C, ale aj pokojový režim a zvlhčovanie vzduchu vám dopomôžu k uzdraveniu a prežívaniu zimných dní naplno.
Pokiaľ príznaky zápalov neustupujú alebo sa objavia ďalšie komplikácie, určite vyhľadajte vášho lekára.