spot_img

Šetrite elektrickú energiu pomocou adiabatického chladenia!

Ako funguje adiabatické chladenie?

Princípom, na ktorom funguje adiabatické chladenie, je odparovanie vody. Toto prírodné chladivo potrebuje k odparovaniu teplo, ktoré získava zo vzduchu v interiéri. Pri adiabatickom chladení je rovnako zabezpečená pravidelná výmena vzduchu v interiéri, ktorý je nahradení čerstvým filtrovaným vzduchom z exteriéru. Ide preto o nielen veľmi účinný, ale aj udržateľný a zdraviu nezávadný spôsob, ako znížiť teplotu v interiéri.

Výrazná úspora energie

Pri adiabatickom chladení hovoríme o úspore elektrickej energie až do výšky 90 %. Z 1 kW dokáže tento systém vyrobiť až 40 kW chladiaceho výkonu. Adiabatický chladič má preto v porovnaní s klasickými klimatizačnými jednotkami až desaťnásobne vyššiu energetickú účinnosť. Aj preto pomáha znižovať výdavky za prevádzkové náklady.

Rovnako nie je potrebná ani výmena a likvidácia chladiva, vďaka čomu je adiabatické chladenie aj ekologickejšou alternatívou.

Udržateľnosť

Ako sme spomenuli vyššie, adiabatické chladenie dokáže výrazne ovplyvniť spotrebu energií a znížiť tak uhlíkovú stopu. Pri chladení slúži ako prírodné chladivo voda. Tú, na rozdiel od chladív iných klimatizačných systémov, nie je potrebné náročným spôsobom vymieňať a likvidovať.

Adiabatické chladenie pomáha vytvárať v interiéri zdravé podmienky bez rizika kontaminácie baktériou Legionella. Chladiče nie sú založené na kontaktnom zvlhčovaní. Vzduch preto neobsahuje žiadne aerosóly, v ktorých by sa mohla nachádzať spomínaná baktéria.

S adiabatickým chladením dokážete ušetriť nielen energie, ale aj životné prostredie a zároveň vytvoriť ideálne pracovné podmienky v interiéri.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články