spot_img

Všetko, čo potrebujete vedieť o baktérii Helicobacter pylori

Príznaky infekcie helikobakterom

Helikobacter sa usádza na stenách sliznice žalúdka či dvanástnika, kde sa následne množí a spôsobuje celý rad závažných zdravotných ťažkostí. Táto baktéria sa prenáša slinami alebo stolicou. Nakaziť sa však môžete aj konzumáciou kontaminovaného jedla či vody.

Medzi časté príznaky infekcie helikobakterom patrí bolesť žalúdka, kŕče či nadúvanie. Mnoho pacientov však prvotným príznakom dlho neprikladajú vážnosť a zamieňajú si ich s bežnými tráviacimi problémami.

Okrem spomenutých príznakov môže infekciu touto baktériou prezradiť aj mnoho ďalších ťažkostí. Medzi prejavy premnoženia helikobaktera patrí aj pálenie záhy, nechutenstvo, ktoré je sprevádzané stratou hmotnosti, či hnačka. Spozornieť by ste mali, ak sa tieto problémy opakujú pravidelne. V takom prípade je lepšie navštíviť odborníka.

Helikobakter o sebe dáva vedieť aj kožnými problémami. Častými príznakmi sú tiež začervenanie a svrbenie kože, akné, ekzém alebo vypadávanie vlasov.

Ako sa zbaviť helikobaktera pylori?

Premnoženie baktérie helikobakter a jej neliečenie môže viesť k vážnym ochoreniam žalúdka, akými sú zápal žalúdka, žalúdočné vredy alebo rakovina.

Helicobacter pylori je možné liečiť antibiotickou liečbou. Vhodnou podporou liečby je i úprava životného štýlu, konkrétne stravy. Do svojho jedálnička by ste mali zaradiť potraviny bohaté na probiotiká. Siahnuť však môžete aj po vhodných doplnkoch stravy na prírodnej báze, ktoré podporia vaše trávenie a posilnia zdravie tráviaceho traktu.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články