spot_img

Tvorba 2D projektov v stavebníctve vám pôjde oveľa rýchlejšie s nadstavbou CADprofi

V stavebníctve existuje veľké množstvo projektov, v ktorých je potrebné využiť precízne technické kreslenie. Technické výkresy sú základom pre výstavbu a predstavujú aj jeden z hlavných spôsobov ako zaistiť kvalitu a bezpečnosť výstavby. Technické výkresy sa pritom dajú využívať v 3D aj v 2D forme a najčastejšie sa na ich realizáciu využíva program na technické kreslenie. Ako môžete aj Vy tvoriť jednoduché, no detailné a precízne stavebné technické výkresy? Ako Vám môže dopomôcť nadstavba CADprofi?

GstarCAD – CAD programy so širokým spektrom využitia

CAD programy patria medzi variabilné a efektívne formy ako sa dá rýchlo a jednoducho vytvoriť technický výkres vysokej kvality. Medzi najznámejšie takéto programy patrí AutoCAD LT, ktorý má dlhú históriu používania a predstavuje základný program s takýmto využitím. Na kreslenie využíva prehľadné a ľahko použiteľné nástroje a jeho použitie je vhodné v rôznych oblastiach – od strojárstva, cez stavebníctvo až po rôzne iné projektové dokumentácie.

Najväčším problémom pre menšie firmy je ale AutoCAD cena, ktorá je pomerne vysoká. Takýto finančne náročný program si nemôže zakúpiť úplne každý a práve preto je vhodné poznať aj rôzne ďalšie alternatívy. Medzi takéto alternatívy patrí napríklad 2D cad program od GstarCAD – cenovo dostupná alternatíva pre klasický AutoCAD. GstarCAD ponúka napríklad programy GstarCAD Standard a GstarCAD Professional, ktoré vám pomôžu ušetriť čas aj peniaze.

Pre svojich používateľov zároveň poskytuje možnosť využívať rôzne nadstavby a tak si program viete personalizovať podľa vlastných potrieb. Zaujímavým komponentom sú aj zadarmo využiteľné doplnky, ktoré vám umožnia ešte širokospektrálnejšie využívať CAD programy v rámci vašej profesie. Medzi takéto doplnky patria napríklad katastrálne mapy, či rôzne moduly pre lepšiu tímovú spoluprácu na projektoch.

Nadstavba CADprofi a jej špecifiká

V súvislosti so stavebnou dokumentáciou predstavuje ideálnu nadstavbu CADprofi. Medzi CADprofi nadstavby zaraďujeme Cadprofi Architectural, Mechanical, Electrical a HVAC&Piping. V stavebníctve má samozrejme najväčší význam Cadprofi Architectural ideálny na projektovanie, ktorý uľahčuje vypracovanie projektov v oblasti architektúra a stavebníctvo.

Základné príkazy je možné touto formou obohatiť o ďalšie nástroje a funkcie, ktoré môžete využiť rovnako pri AutoCAD programe alebo iných CAD alternatívach. Môžete tak omnoho jednoduchšie tvoriť stavebné plány, rezy a pôdorysy. Taktiež touto formou môžete jednoduchšie kresliť viacvrstvové objekty ako sú steny, môžete využívať architektonické kótovanie, či rýchle vytváranie popisov.

Medzi ďalšie zaujímavé funkcie s plnohodnotným využitím v stavebníckej profesii patria funkcie stavebného kótovania, knižnica BOPZ a požiarnych bezpečnostných symbolov, rýchle konštruovanie prostredníctvom One-Click technológie, či knižnica typizovaných zariadení od renomovaných výrobcov. Rovnako táto nadstavba má aj automatické funkcie ako je generovanie zoznamov materiálov, sprievodca číslovaním , či generovanie vizuálnych symbolov legendy. Je teda ideálnym spoločníkom pre rýchlejšie, no pritom omnoho precíznejšie stavebné projekty.

Tento nadstavbový modul zároveň už obsahuje CAD knižnice CP-Symbols Architectural, vďaka čomu si tento produkt nemusíte zakupovať osobitne. Ak by ste mali záujem o nákup viacerých profi nadstavieb, viete si ich kúpiť aj v celku vo forme balíčka Suite.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články