spot_img

4 rady ako si vybrať kancelársky priestor na podnikanie

Výber kancelárskych priestorov na podnikanie je dobré nepodceniť. Dôvod je jednoduchý. Proste na nich záleží. Naše prostredie totiž ovplyvňuje oveľa viac vecí, ako by sa nám mohlo na prvý pohľad zdať.

Ste momentálne v období hľadania kancelárie na prenájom? Záleží vám na tom, aby bola pre vaše podnikanie tou najlepšou možnou voľbou? V tomto článku nájdete 4 rady, v ktorých sme opísali, čo je pre prenájom kancelárskych priestorovskutočnedôležité.

Tip pre Bratislavu: Hneď na začiatku musíme spomenúť projekt Qubes, ktorý ponúka oveľa viac ako lenkancelárie Bratislava. Výnimočné pracovné prostredie, ktoré vás svojou charakteristikou určite zaujme. Oplatí sa zistiť si o ňom viac.

4 x na čo sa pri výbere kancelárie zamerať

1.    Premyslite si, koľko priestoru budete potrebovať

Prenajať si zbytočne veľký priestor skutočne nedáva význam. Nielen, že to nie je vôbec potrebné, ale je to aj samozrejme finančne náročnejšie. Zároveň máte viac starosti s vybavením a s útuľnením priestorov. Skrátka nie vždy platí, že čo je väčšie, to je lepšie.

Každopádne aj príliš malé priestory majú svoj veľké nevýhody. Pre príjemnú atmosféru interiéru a pohodu zamestnancov či zákazníkov je dostatočný priestor vždy kľúčový.

Z toho jednoznačne vyplýva, že ideálne je, ak rozloha kancelárie presne sedí na vaše individuálne požiadavky. Oplatí sa preto si dobre rozmyslieť a spočítať koľko metrov štvorcových budete potrebovať a prihliadať na to pri vašom výbere. Je samozrejmosťou myslieť na dostatok priestoru pre každého zamestnanca a započítať potrebné miesto pre skladovanie všetkých pracovných potrieb a vybavenia.

2.    Oceníte vybavený alebo prázdny priestor?

Rovnako je dobré odpovedať si na otázku, ktorá z uvedených možností je pre vaše potreby ideálnejšia. Vyhovoval by vám skôr prázdny priestor, ktoré si naplníte predovšetkým vlastným špecifickým vybavením alebo by ste ocenili pripravené priestory?

V prípade toho, že by vám vyhovovali skôr pripravené priestory, sa môžete zamerať na to, čo všetko by ste ocenili, čo je nevyhnutnosťou a čo vám až tak chýbať nebude. Máme na mysli nielen kancelársky nábytok, ale napríklad aj technické vybavenie či kuchynské zázemie.

Ak ste si vybrali kanceláriu v budove, kde sídli viacero firiem, je častým zvykom, že niektoré priestory sú zdieľané. Ide napríklad o zasadačky či oddychové miestnosti. V tomto prípade je vždy dobré si premyslieť, či je toto zdieľanie pre vás výhodné alebo nie. Bude vám zdieľaná forma dostačujúca alebo je to pre vás naopak zbytočné?

3.    Potešili by vás extra služby?

Pri prenájme kancelárskych priestorov nájdete možnosti, ktoré vám prinášajú rôzne extra služby a naopak také, v ktorých si všetko vybavujete po vlastnej osi.

Vyhovovalo by vám, ak by ste mali spolu s prenájmom priestorov automaticky zabezpečené aj upratovacie a bezpečnostné služby, recepciu alebo napríklad prítomnosť stravovacieho či občerstvovacieho zariadenia? Prenájom takýchto priestorov býva dnes čoraz častejší a tiež obľúbenejší. Prirodzene si za tieto služby priplatíte.

4.    Aké sú vaše požiadavky na vybranú lokalitu?

Vybraná lokalita pre vaše kancelárie môže mať rôzne požiadavky. Kým pre niekoho môže byť ideálnym miestom centrum mesta, pre iný druh podnikania sa viac hodí odľahlejšia a kľudnejšia lokalita. V niektorých prípadoch môže byť tiež dôležitá dobrá dostupnosť daného miesta či bezprostredná blízkosť mestskej infraštruktúry.

V každom prípade sa pri výbere vhodných kancelárskych priestorov oplatí aj nad týmto posledným bodom dobre zamyslieť a zistiť, čo je pre dané podnikanie najvhodnejšie.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články