spot_img

Čo všetko ponúkajú moderné CAD systémy?

CAD je systém určený na vykonávanie projekčných prác pomocou výpočtovej techniky a zároveň umožňuje vytvárať projektovú a technologickú dokumentáciu pre jednotlivé výrobky, budovy a stavby. Hlavným cieľom vytvorenia CAD systému je zvýšiť efektivitu práce inžinierov automatizáciou práce v štádiu návrhu a výroby.

Čo je to CAD?

CAD (computer-aided design) je softvér, ktorý sa používa na navrhovanie výrobkov, ako sú napríklad dosky s elektronickými obvodmi v počítačoch a iných zariadeniach. Môžete ho používať na vytváranie dvojrozmerných (2D) výkresov alebo trojrozmerných (3D) modelov. Softvér CAD často používajú rôzne typy inžinierov a dizajnérov.

Ako funguje CAD?

Použitie softvérových nástrojov CAD umožňuje prezerať objekt z akéhokoľvek uhla, dokonca aj zvnútra pri pohľade von. Jednou z hlavných výhod výkresu CAD je, že úprava je v porovnaní s manuálnou metódou rýchly proces. Okrem podrobného projektovania 2D alebo 3D modelov sa CAD široko používa od koncepčného návrhu a rozvrhnutia výrobkov až po definovanie výroby komponentov. CAD skracuje čas návrhu tým, že umožňuje presnú simuláciu namiesto vytvárania a testovania fyzických prototypov. Integrácia CAD (computer-aided design) s CAM (computer-aided manufacturing) ešte viac zefektívňuje vývoj výrobku.

CAD sa v súčasnosti široko využíva na priemyselné výrobky, animované filmy a iné aplikácie. Na tlač profesionálnych dizajnových renderov sa zvyčajne vyžaduje špeciálna tlačiareň alebo plotter. Programy CAD používajú buď vektorovú grafiku, alebo rastrovú grafiku, ktorá zobrazuje, ako bude objekt vyzerať.

Typy CAD systémov

Základné CAD systémy sú určené na 2D navrhovanie a kreslenie, ako aj na vytváranie samostatných trojrozmerných modelov bez možnosti práce s montážnymi celkami.

AutoCAD je základný systém CAD vyvinutý a dodávaný spoločnosťou AutoDesk. AutoCAD je najrozšírenejší systém CAD na svete, ktorý umožňuje navrhovať v 2D aj 3D. Pomocou aplikácie AutoCAD môžete vytvárať 3D modely, vytvárať a navrhovať výkresy a mnoho ďalšieho. AutoCAD je platformový CAD – tento systém nie je jednoznačne orientovaný na určitú oblasť navrhovania, možno ho použiť na stavebné projekty, strojárske projekty, prácu s prieskumami, elektroinštalácie a mnoho ďalšieho.

Majte na pamäti, že AutoCAD nie je bezplatný 2D softvér, ale spoločnosť Autodesk ponúka bezplatnú verziu tohto 2D CAD programu pre študentov a pedagógov.

AutoCAD cena – nie je lacný produkt. Svoju službu ponúkajú spoplatnenú mesačne, ročne alebo každé 3 roky s miernou zľavou za viazanie sa na dlhodobejšie ceny. 

Oficiálna stránka AutoDesk ponúka služby za 291€  mesačne, 2 342€ ročne, alebo 6 674 na 3 roky.

AutoDesk teraz ponúka tiež ceny Flex. Tie sú určené pre tých, ktorí neplánujú produkt používať tak často. Používatelia sú spoplatňovaní podľa toho, koľko tokenov potrebujú, čo sa vo všeobecnosti premietne do jednotlivých projektov. 

Systém tokenov začína na 100 tokenoch za 321 €. To znamená, že AutoCAD môžete používať 14 dní počas 1 roka. Používatelia si môžu kúpiť aj 500 tokenov za 1 604 €, vtedy budete môcť používať AutoCAD 71 dní počas 1 roka.

Get in Touch

spot_img

Další články autora

spot_img

Reklama

spot_img

Nejnovější články